Spor

Milli kürekçilerden Balkan Şampiyonası’nda 17 madalya

Kuzey Makedonya’nın Struga kentinde düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda milli kürekçiler 8 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı.

Türkiye Kürek Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, 17 madalya kazanan milli sporcular, tarihlerinde en fazla altın madalya elde ettikleri Balkan Şampiyonası’nı yaşadı.

Milliler genel klasmanda 8 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya ile birinci sırada yer aldı. Erkeklerde kupayı kazanan milliler, bayanlarda aynı puana sahip Yunanistan ile ikinciliği paylaştı.

Şampiyonaya ev sahibi Kuzey Makedonya’nın yanı sıra Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Sırbistan, Bosna-Hersek ve Türkiye katıldı.

MADALYA KAZANAN ULUSAL KÜÇÜKLER

JWA4- (Tek genç kızlar dört) takımı gümüş madalya kazandı.

Irmak Fertuğ – Ülkü Özen – Ruken Ülgey – Aslıhan Naran Akkay

JMB1x (Star erkekler tek çift) takımı şampiyonayı dördüncü sırada tamamladı.

Yusuf Ziya Ateş

JMB2x (Yıldız çift erkekler) takımı gümüş madalya kazandı.

Kerem Akkiriş – Halil Kaan Köroğlu

JMA4- (dört tek genç erkekler) takımı altın madalya kazandı.

Ali Ardıl İlgün – Kaan Yılmaz Aydın – Serkan Erkal – Enver Erman

JWA4x (Genç kızlar dört çiftler) takımı şampiyonayı dördüncü sırada tamamladı.

Deniznur Serra Baykara – Ayşe Cemre Can – Ruken Ülgey – Aleyna Tülin Telli

JMA2- (Gençler iki tekler) takımı bronz madalya kazandı.

Altar Karabudak – Fatih Mehmet Avcı

JMA1x (Genç erkekler çiftler) takımı altın madalya kazandı.

Eren Efe Kara

JMA2x (Genç erkekler çiftler) takımı altın madalya kazandı.

Serkan Erkal – Enver Erman

JWB1x (Yıldız kızlar tek çift) takımı gümüş madalya kazandı.

Eda Erkan

JWB2x (Yıldız kızlar çiftler) takımı bronz madalya kazandı.

Damla Sungunapa – Derensu Kutluata

JMB8+ (Yıldız erkekler sekiz tek elli) takımı altın madalya kazandı.

Aytimur Selçuk – Enes Biber – Yasin Şen – Eren Akbaş – Mehmet Emin Sarıoğlu – Eren Kırcı – Alper Şevket Eren – Mert Can Çayır – Ege Büyükçetin (d)

JMB4- (Yıldız tek erkekler) takımı bronz madalya kazandı.

Yasin Şen – Eren Akbaş – Ali Asaf Çifçi – Ensar Efe Din

JWB4x (Yıldız kızlar dört çift) takımı bronz madalya kazandı.

Damla Sungunapa – Eda Erkan – Ayşe Baydar – Derensu Kutluata

JWA8+ (Kızların sekiz tek eli) takımı gümüş madalya kazandı.

Irmak Fertuğ – Ülkü Özen – Selin Ege Akgül – Simla Suay Altıncı – Ayşe Cemre Can – Merve Yeşilmen – Deniznur Serra Baykara – Aleyna Tülin Telli – Tuana Fatma Yıldız (d)

JMB2- (Yıldız tek erkekler) takımı altın madalya kazandı.

Mert Can Çayır – Alper Şevket Eren

JMA4x (Genç erkekler dört çiftler) takımı şampiyonayı beşinci sırada tamamladı.

Emirhan Balıkçı – Mahmut Tiryaki – Mehmet Giray Kuşkuş – Ahmet Ali Kabadayı

JWA2- (Yıldız kızlar iki tekler) takımı altın madalya kazandı.

Ruken Ülge – Aslıhan Naran Akkay

JWA1x (Genç kızlar tek çift) takımı altın madalya kazandı.

Deniznur Serra Baykar

JMB4x (Yıldız dört çift erkekler) takımı gümüş madalya kazandı.

Giray Yazçayır – Yusuf Ziya Ateş – Kerem Akkiriş – Halil Kaan Köroğlu

JWA2x (Genç kızlar iki çift) takımı şampiyonayı dördüncü sırada tamamladı.

Damla Sungunapa – Ayşe Cemre Can

JMA8+ (Genç erkekler sekiz tek Steers) takımı altın madalya kazandı.

Ali Ardıl İlgün – Kaan Yılmaz Aydın – Serkan Erkal – Enver Erman – Fatih Mehmet Avcı – Altar Karabudak – Cevdet Ege Mutlu – Eren Efe Kara – Ege Büyükçetin (d)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu